Eski zamanlarda kadınların fazla kilolarını gizlemek ve sadece daha ince görünmelerini sağlamak için kullanılan korseler, günümüzde amacını biraz farklılaştırmış, ince görünmeyi sağlamanın yanı sıra gerçek anlamda incelmeye neden olacak mekanizmaların eklenmesiyle form değiştirmiştir. Yapılan araştırmalar zayıflama korsesinin düzenli kullanımı ile, özellikle bel ve karın bölgesine oluşan yağlanma sorununa son derece kolay ve kalıcı çözümler getirdiği bilinmektedir. En kolay zayıflama yöntemleri arasında gösterilebilecek olan zayıflama korsesinin çok farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Zayıflama korsesi çeşitleri arasında parafinli zayıflama korsesi, erkek korse, medikal korse, çelik korse, slim’n lift supreme korse, hamilelik sonrası kullanımına uygun korse çeşitleri bulunmaktadır. Bütün bu çeşitlilik arasında kilo problemi yaşanan bölgeye uygun olan çeşit tercih edilebilir ve düzenli kullanım sayesinde arzu edilen görüntüye kısa sürede kavuşmak mümkün olabilmektedir.
Zayıflama korsesi satın alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri, devamlı kullanmayı sağlayabilmek ve mümkün olan en kısa sürede sonuç elde edebilmek için doğru beden ölçüsüne sahip ürünü satın almak gerekliliğidir. Peki doğru beden ölçüsü nasıl anlaşılır? Korse alırken özellikle bel kısmının sıkı, kalça ve göğüs bölgelerinin nispeten daha gevşek olmasına dikkat edilmelidir. Böylelikle korsenin gün içerisinde çok fazla rahatsızlık vermesi engellenmiş olur. Zayıflama korsesinden kısa sürede sonuç alabilmek için en hareketli olunan gündüz saatlerinde kullanmaya özen gösterilmeli, gece için isteniyorsa özel yapım uyku korseleri tercih edilmelidir. Uyku korseleri ayrıca, gündüz kullanılan korsenin aşırı rahatsızlık vermesi durumunda da kullanılabilmektedir.
Ayrıca spor yapma ve egzersiz sırasında giyilecek sporcu korseleri de zayıflamayı hızlandıracaktır. Bu durumda özellikle de kardiyo egzersizleri öncesi ve sonrasında bol su içilmesi tavsiye edilmekte, böylece zayıflama korsesinin daha hızlı sonuç vereceği düşünülmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir